Victoria Beckham – Victoria Beckham (2001)

Moje jedno z muzycznych pragnień się spełniło! Wczoraj odebrałem ze skrzynki płytę, którą zawsze chciałem mieć, w sumie odkąd pamiętam. Oto dla was dziś opiszę debiut solowy Victorii Beckham.

Wokalistkę kojarzy każdy na pewno – Ci muzyczni kojarzą ją z Spice Girls <3 Drudzy natomiast jako żonę piłkarza – Dawida, a i jest trzecia grupa – ta modowa, oni kojarzą ją z ciuchów, może to z jeansów z poprzedniej epoki, albo ciuchów GLAMUR, które teraz tworzy. Niedługo podobno będzie można ją kojarzyć poprzez akcesoria do kuchni, dlatego też podobno nie weźmie udziału w trasie Spice 2021 (o ile koronoświrus pozwoli)  i na jeden koncert z tej trasy pojadę na pewno! Mogę nawet być 5 członkiem zespołu, bo przecież już kiedyś nim byłem! Zapytacie zaraz – ale jak to? Otóż. Moja przygoda ze Spice Girls zaczęła się przez kuzynkę, dziesięć lat starszą, prowadziła zeszyt z wycinkami o zespole, potem dostałem go ze siostrą, byłem zafascynowany! Pamiętam, jakie było moje zdziwienie jak zobaczyłem zdjęcia dziewczyn przy promocji 3. albumu – Forever. Myślałem, że to całkiem inny skład. Wracając. gdy miałem może z 10 lat, to tata krzyczał mi  z okna na podwórze ze leci film o tym ‘moim zespole’, od razu do telewizora, oglądałem jak zahipnotyzowany z siostra 😀 Dobrze, że tylko mi został ‘szał’ na nie, a nie mojej siostrze, bo być może teraz byłaby jak Geri z 1996r. Wielkie buciory, krótkie sukienki, albo może byłaby taką Vitorią? OMG! SZAŁ. Nie wiem jak do tego doszło, ale na podwórzu bawiliśmy się właśnie w zespół SPICE GIRLS (wychowywałem się głównie z dziewczynami, a moja największa friends z tego okresu to kuzynka, więc sami teraz rozumiecie, moje zamówienie do takiej muzyki, jaka jest na blogu). Zawsze byłem Victorią XDD Imponowała mi od małego, swoją klasą, wychowaniem, brakiem uśmiechu (okazało się, że: 1. Nie miała ładnego uzębienia, dlatego się nie uśmiechała. 2. Producenci nie pozwalali, gdy miała budować postać POSH.. Jedno z drugim idzie połączyć, nie uśmiechała się na początku bo brak ładnego uśmiechu, producenci łyknęli i kazali jej tak pozostać). Gdybym miał możliwość wyboru żony, wybrałbym właśnie ją.

Album wydala jako ostatnia ze Spice Girls, dla mnie najważniejszy. Sam album był przeze mnie przesłuchany 5525 razy, jak nie więcej. Solowy dorobek różni się od tego co tworzył zespół. Jest bardziej zdystansowany, spokojniejszy. Pierwszy kawałek, który pokochałem to ballada – A Mind Of Its Own. Dostaliśmy do niego klip, w sieci jest kilka nagrań live, z tym kawałkiem (swoją drogą, każdy uważał że Vicky ma najsłabszy wokal, dla mnie ma jeden z ciekawszych, a jej akcent brytyjski kocham nad życie). Sam album otwiera kawałek “Not Such An Innocent Girl“, który był pierwszym singlem. Postąpiłbym trochę inaczej, na pierwszy dałbym Midnight Fantasy, dla mnie bardziej przebojowy i radiowy, ubolewam, że nie był promo piosenką. Obydwie piosenki dla mnie są świetne, ale tak jak piszę, tu chodzi o promocje 😀 Lista singli się kończy. Album nie był jak widać jakoś szeroko promowany, wydaję mi się, że Virgin (wydawca) dał krzyżyk temu materiałowi. SZKODA. That Kind of Girl również mogłoby gdzieś tam zanucić się w radio.
Wyczytałem teraz, że I Wish, miał być singlem, czy nawet był, ale nie do końca 😀  nic nie rozumiem, nawet tego wyboru. Piosenka nie jest zła, ale to nie jest to, czego oczekuje na singiel.
Przez sprzedaż tego albumu oraz pewnie niewielkie zainteresowanie Victoria zniechęciła się co do kolejnego albumu. Plany były, materiał był ale jak widać nie wyszło i mamy tylko ten album.

Podsumowując – Album dla mnie osobiście jest genialny, bo jest albumem Victorii Beckham. Wiem, że dla was będzie inaczej, ale to mój blog i oceniam po swojemu 😀 Całość jest spójna, ale nie na jedno kopyto. Stylistycznie bliżej mu do rn’b niż popu.

POLCEAM wszystko co od Victorii, nawet łopatkę do mieszania mięsa czy widelec!
Ps. Spójrzcie na ten piękny krążek! <3

🐥🐥🐥🐥🐥 na pięć kaczuszek (moja skala oceniania) proszę nie mylić z inną kaczką,  która rozwala cały naród🙈

Jak oceniasz post?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Komentarze

  1. Głównym problemem Victorii w muzyce było to że jej wybory muzyczne są kiepskie. Już w 1999 roku nagrała album z producentem Absolute. Powstało wtedy kilkanaście piosenek z których jedna pt. “Back to life” trafiła do internetu, bo ktoś znalazł płytę z tym kawałkiem w “charity shop”. Kawałek utrzymany w styli pop-disco nie odbiegał od popowych dokonań Spicetek, choć zabrakło w nim przebojowości. Potem w związku ze swoją popularnością jako żona Dejwida wytwórnia dała jej większy budżet i zapragnęła robić pop z elementami r’n’b co zaowocowało tym albumem. Ale jako że prasa jej nie lubiła to wykreowano wojnę o #1 z Kylie. I Vicky przegrała. Następnie w 2002, 2003 i 2004 roku nagrywała z różnymi producentami. Do internetu wyciekły 2 pełne albumy piosenek które powstały w tym czasie. Od obskurnych kawałków hip-hopowych po disco w stylu Sophie Ellis-Bextor. Można by to podsumować tym że zabrakło jej czegoś co by ją wyróżniło wśród innych.

Comments are closed.

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial