Saszan – Hologram (2018)

Moja przygoda z muzyką Roksany zaczęła się od piosenki promującej festiwal Young Stars, którego organizatorem był My Music. Piosenka “Płomień” była hymnem tego festiwalu. W tej piosence głos Saszan mnie jakoś drażnił a przecież była główną gwiazdą obok Kwiatkowskiego. Na moje oko wytwórnia chciała z niej zrobić damską wersję Dawida, miała pewnie dorównywać popularnością koledze, bo przecież w projekcie brały lepiej (sorry Saszan ale na tamten okres niektóre koleżanki były wyżej wokalnie) uzdolnione młode wokalistki. Koniec końców to Roksanie udało się zrobić karierę, a koleżanki…. właśnie jakie koleżanki? Tego samego roku wydała debiutancki album – RSP (Roksana – Saszan – Pindor, chyba). Album był na drugim miejscu OLiS, promowała go trzema singlami. Jeden teledysk był podobno kopią teledysku Lany Del Rey. Ja nic nie zauważyłem a kawałek “Wybrałam” jest spoko, dobrze mi wtedy tekst pasował po zerwaniu

Była piosenka “Dizzy”, która miała promować album wydany znów w My Music, ale dobrze że do tego nie doszło, bo kawałek jest słaby, Rozstała się z wytwórnia. Miała ująć wszystkie powody rozstania w tekstach na drugim albumie. Rozstała się z Universal (albo oni z nią) i wróciła na dystrybucje do My Music, bo teraz sama sobie wyznacza tory, czy to dobrze na jej etapie kariery? Wątpię. Jedynie że zostanie “alternatywną” a wtedy przecież promocja i sprzedaż się nie liczy.. Taa… Wiemy dobrze jak ciężko się wybić bez wielkich pleców. Odważna jest. Trzymam kciuki! 

Wracajmy do “Hologramu”. Płyta wyszła w październiku 2017r tak jak wspomniałem przez Universal. Był to pierwszy i ostatni album we współpracy. Zagościł na 24 miejscu na liście sprzedaży. Tyle z faktów. Moim zdaniem promocja tego albumu była nawet dobra. Dziwne, bo jak na polskie standardy (czyli maks. 3 klipy) Saszan wydała aż 4 teledyski oraz jedno lyric video.
Pierwszą piosenką, która promowała album była “8 Miejsc”, jak dla mnie jedna z najsłabszych kawałków na albumie, ale jednocześnie najbardziej “radiowa” a przecież oto chodzi. Kolejny numer i kolejny singiel – Do mnie Mów, wybór podobny jak do pierwszego kawałka… Czyli nie zrozumiały. Trzecią pozycją na płycie jest “Słońce Nocą”, który jest jeden z moich ulubionych kawałków, a z tekstem się bardzo utożsamiam! Żałuje że nie zastąpiono “8 miejsc” właśnie tym utworem.

Niepotrzebnie staram się zrozumieć czemu Ten kto wbił mi nóż był przyjacielem Wiem, 

czas schować żal i gniew. (…)

Myślicie to samo co ja?

Tak nie chciałam iść niczyim śladem Tak nie chciałam być tym drugim planem. Choć, spychają mnie co krok

jest o Dawidzie i My Music? Próbuje wyszukać tych teksów o wytwórni, bo przecież Saszan tak reklamowała materiał:

W wywiadzie dla WP.tv Saszan zdradziła, że przestała cokolwiek owijać w bawełnę w tekstach swoich piosenek, dlatego kawałki na jej drugim albumie będą bardzo bezpośrednie. Piosenkarka ma w nich opowiedzieć wprost o powodach, dla których postanowiła rozstać się ze współpracownikami, którzy towarzyszyli jej od początku jej kariery w show-biznesie.

HALO SZASZI GDZIE TE TESKTY??? Albo nie umiem czytać między wierszami a może były za ostre? 🔥Pewnie się nie dowiem, a chętnie bym się dowiedział o co tam poszło… (teraz tak myślę, że każda piosenka może mówić o tym )  Trzeci singiel “Nie chcę Ciebie mniej“, który zakwalifikował się do propozycji na konkurs Eurowizyjny. Myślę że Saszan oraz cały jej sztab wiedział że to nie jest na Eurowizje, a chodziło o promocję albumu jak i utworu, no i się udało. Do dziś ma najwięcej wyświetleń na YouTube oraz jest najczęściej słuchaną piosenką z albumu. Dobra robota! Fajną propozycją jest “Zabierz Mnie Stąd”, nagrany wraz z Wac Toją (KTO TO!? Moi znajomi go znali bo mówili: “o Waca! co on tu robi” A ja no udawałem głupka ) Polecam, taki utwór nagrany w fajnym klimacie Podoba Mi się gość w tym numerze. Jego zwrotka robi robotę, szkoda że w wersji z teledysku jest go tak mało. “Remedium” był kolejnym i ostatnim kawałkiem promującym album. Klip nagrała razem ze swoim partnerem i jest ok! Na piosnki “Miałeś tylko być” oraz “Widzę tylko nas” czekałem chyba od 2016 roku, kiedy to zaśpiewała je gdzieś na koncercie. Szczególnie ta druga propozycja jest mi mega bliska. To kolejny kawałek przy którym widzę wspomnienia i wszystko co otaczało mnie gdy jej słuchałem kilka lat temu, te emocje, wydarzenia…

I teraz gdy już druga na zegarku
Wiem, że o poranku
Znowu w głowie ty
I moglibyśmy czasem z wyobrażeń
Wyjść gdzieś poza sny
I mimo wszystko
dla tych paru słów
Które od ciebie mam
Oddałabym banalnie wszystko
Wszystko to co mam.

Kto słuchał albumu na pewno przyzna mi rację, że ta piosenka jest najmocniejsza. Nie chodzi tu tylko o bit, bo też jest mocny ale o warstwę tekstową. Nawet bym poszedł dalej i stwierdził ze wokal Saszan w tym utworze jest najlepiej ukazany. Brawo Saszi.
Kolejna piosenka i kolejny duet. “Wystarczy” nagrany wraz z Michałem Szczyglem, który był swieżo po The Voice i podpisaniu kontraktu z wytwórnia w której była Saszan i to dobra promocja jednego i drugiej za jednym ruchem. Wyszło malutkie video z wersją akustyczną, promowali gdzie niegdzie i fajnie. Album kończą “Zorza” kawałek też jest tym jednym z moich ulubionych Jak jej słucham wyobrażam sobie teledysk, który mógłby się odnieść do tytuły płyty jak i te piosenki. Roksana, czy ja mogę go nagrać za ciebie ?

Podsumowując: Saszan nie ma czego się wstydzić bo wykonała świetną robotę. Widać ze Universal i menago również robili co w swojej mocy by album miał jak najwięcej słuchaczy (Pominąłem Celebryty! Splash! specjalnie bo szkoda o tym pisać). Tu nie chodziło już o nastolatków, takich jacy My byliśmy w 2014r (Saszi jest w moim wieku), a o dojrzalszą publiczność. Artystka dojrzała i dała kawałek serducha przy tym albumie.  Do czego mogę się przyczepić to wybór singli. Na płycie znajdują się świetne kawałki, takie jak: “Widzę tylko nas” czy “Słońce nocą”, które mogłyby promować album. Aktualnie artystka wydaję single i planuje małą epkę. Nowe utwory są mega sztosem, na które czekam i słucham z przyjemnością. Szczególnie polecam Fale oraz Czternasty. Roksana znakomicie bawi się gatunkami.
Jeżeli miała w głowie takie pomysły jakie teraz wydaje a hamowała ją wytwórnia, to gdzie oni mieli uszy. Jeżeli wszystko co wydała było co chciała wydać, to na bieżąco odrabia lekcje i bardzo dobrze się uczy. Z roku na rok co raz lepiej.
Nawet jej wybaczam ponowne zjednoczenie z My Music, które tak hejtowała, ale przecież:

Powiedz, proszę kim ty jesteś, by oceniać to? Chcę zostawić dziś za sobą, to co było złe. Odnalazłam cel.

🐥🐥🐥🐥 na pięć kaczuszek (moja skala oceniania) proszę nie mylić z inną kaczką,  która rozwala cały naród🙈

Jak oceniasz post?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial