Ostatnie nowości

Dziś wam opiszę trzy utwory, trzech wokalistek, które wyszły w ostatnim czasie. Każdy utwór wszedł już na moją playliste na Spotify, na tą w której starczą mi dwa kwadranse i tańczę (Natasza – Ile). Mogą wam się podobać lub też nie, dla mnie są ok, a wiemy ze o gustach się nie dyskutuje bo ile ludzi tyle gustów, a ja po prostu chcę odkrywać nową muzykę i mam nadzieję że wy też. Mam nadzieje że przeczytacie bo faith cannot be broken.

Ręka na klawiaturę i pierwsza pod włos idzie Natasza (kiedyś też zwana Nataszą Urbańską) i jej nowy singiel – Ile. Drugi singiel który promuje jej nowy krążek. Nataszę pamiętam od “Jak Oni Śpiewają”, jak ona mi imponowała tym że świetnie tańczy, śpiewa, gra. Kobieta orkiestra. Jak to bywa w Polsce, ludzie zaczęli wieszać na niej psy, o wszystko co robi, z kim śpi i z kim je obiad, a że ludzie jedzą to co media piszą to zniechęcili się do niej. Wydała album “One“, z którego jest piosenka “Rolowanie“, który miał być maszyną napędową do tematów o płycie i jej muzyce, udało się. Najbardziej lubię kawałek “Hipnotyzuj Mnie“. Jakiś czas temu wydała również fajny utwór – “Już nie pytam“. Trochę ciszy i wróciła jako już Natasza bez nazwiska, z nowym materiałem. Kawałek “Ile” jest taki jak Natasza, czyli nie jest na tyle radiowy ze usłyszycie gdzieś w radiu w południe, nie ma banalnego tekstu, jest pełen aluzji. U Nataszy lubię to że nie tworzy typowej radiówki, tak jak kiedyś próbowała z piosenkami tworzonymi na potrzeby Eurowizji. Idzie w swoim kierunku, pracuje z dobrymi ludźmi, więc mam nadzieje że jej muzyka uzyska jakiś większy rozgłos a ludzie nie będą jej spostrzegać jako “zawsze tej drugiej”.

Maja Hyży, ta mniej popularna część tego nazwiska, ta która zajęła się wychowaniem dzieci gdy eks robił karierę, ta którą zhejtowali za album “W Chmurach“, który osobiście mam i lubię. Powraca! Już niedługo wystąpi w “Twoja Twarz Brzmi Znajomo” a teraz dała nam drugi singiel od czasów debiutanckiego albumu (pierwszym była propozycja na Eurowizje – “Błysk/Skin“) czyli “Chcę Odkrywać“. Trochę się zdziwiłem, bo oglądałem wywiad z nią i mówiła że teraz wychowanie trzeciego dziecka jest jej główną rolą a zaraz patrzę a tu nowy singiel i informacja o TTBZ. Autorem tekstów jest między innymi Lanberry oraz Patryk Kumór, więc kawałek musiał mi wejść.  Taka ciekawostka: Patryk pracował przy tym kawałku oraz przy kawałku Moniki Lewczuk “Na Pół” oba jak dla mnie są podobne i już sobie wyobrażam gdzie Patryk musiał być myślami że wpadł na takie rytmy, latynoskie (?) obstawiam Hiszpanię, Portugalie?
Za Maję trzymam kciuki od debiutanckiego albumu, który może nie jest mistrzostwem świata, ale jak dla mnie jest ciepły, tak jak Maja, która mi się właśnie wydaje taką ciepłą osobą. Kawałek zrobił mi super niespodziankę, słucham i mogę polecić do potupania sobie nóżką. Odstaje od “Będę Kochać” czy innych wcześniejszych piosenek. Mam nadzieje że pokażę się z jak najlepszej strony w programie i wypuści drugi album.

Ostatnim moim ulubionym kawałkiem ostatnich dni jest oczywiście drugi singiel z nowej płyty Lidii Kopanii – “In Between“. Do którego również wydała teledysk, pierwszy od kilku lat. Mowa tutaj oczywiście o “Faith Cannot Be Broken“. Pragnę przypomnieć że album wyjdzie już w przyszłym roku, wydany przez holenderska wytwórnie #satysafe. Do Lidii ja zawszę będę mieć słabość i czego nie wyda to będzie moim ulubionym kawałkiem, ale do tej piosenki musiałem się przekonać bo nie jest to piosenka prosta, taka którą raczą nas większość w tych czasach. Lidia obrała nowo – stary cel, idzie bardziej w kierunek który znamy z pierwszej płyty solowej “Intuicja”, tyle że wkracza o wiele dojrzalej niż kiedykolwiek. Ostatnie dwa albumy Lidii były głownie polskojęzyczne, tutaj mamy zapowiedź że nowy będzie mieszany, z jednej strony “W Pomiędzy” z drugiej “In Between“. Artystka ma ciężki okres za sobą i wierzę że pokonała wszystkie demony. Mam nadzieje że wejdzie w muzykę na sto procent, liczę na trasę gdy tylko pandemia pozwoli, liczę że ludzie poznają się na nowo na jej muzyce (tutaj muszę opisać swoje zdziwienie gdy zobaczyłem na Spotify w liczniku odsłon tej piosenki ponad 24 tys. przy takiej promocji jaką aktualnie ma to jest wyczyn)

Jak oceniasz post?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial