KAJA PASCHALSKA – KAJA PASCHALSKA (2001)

Młoda bo 15letnia Aktorka (już wtedy grała w “Klanie”) zadebiutowała albumem nazwanym po prostu: “Kaja Paschalska”. Patrząc na autorów, którzy pracowali przy krążku, możemy być pełni podziwu. Nad muzyką pracował między innymi Krzysztof Anktowiak (Zakazany Owoc) czy Mietek Felecki (K.A.S.A, Prońko). Teksty należą chociażby do Andrzeja Piasecznego czy też do samej wokalistki, co jest dla mnie wielkim plusem.
Muzyka z lat ’00 miała swoje prawa i nie można za wiele oczekiwać od niej. Rządziła wtedy młodziutka Brintey, więc sami macie odpowiedź 😅. Album był promowany przez trzy single: “Przyjaciel od zaraz”, który był wielkim hitem i przyniósł nagrodę Debiutów w Opolu, “Tylko Ty” z odważnym teledyskiem oraz “Dla Mamy”. Płyta sprzedała się ponad 23 tys. egzemplarzach. Po dwóch latach Kaja wydała drugi album i to na tyle, póki co. Od czasu do czasu zapowiada nową muzykę, choć po udziale w “Twoja Twarz Brzmi Znajomo” wydała nowy singiel “Karma”, który miał zwiastować album, to po kilku latach nadal jest cisza.  Kilka utworów z tego albumu towarzyszy mi przez całe życie a Przyjaciela od zaraz uwielbiam do dziś, a Wy? Macie jakieś wspomnienia z Kają i z jej debiutem?
Ps: Znacie może “Picture of a Lion” ? Dla mnie brzmi bardzo “amerykańsko”, było by dobrze gdyby nie męski wokal, a raczej głos mówiący co chwilę “Come on, come on”😅

✔️ Przyjaciel od zaraz; Tylko Ty; Ten Stan; Dla Mamy; W duszy mam klucz; Picture of a Lion.
✔️ Słodki, przyjemny wokal.
✔️ Album jest przyjemną odskocznią od rzeczywistości.
✔️ Lubię piosenki które dają pozytywny vibe, tak jak chociażby “W Duszy Masz Klucz”.
✔️ Dobry dobór Autorów, więc sukces był pewny.
✔️ Rozbawiły mnie podziękowania dla Adama Małysza, ktoś wie dlaczego!?
✔️ Kaja współtworzyła album, co jest mega plusem, bo przypominam miała dopiero 15 lat.

➖ Brakuje mi trochę mocniejszego grania.
➖ Odstrasza mnie trochę grafika i okładka tego albumu 🙈

👉 Ocena: 🐥🐥🐥🐥🐥. Sorry, ale innej nie mogę dać za muzykę mojego dzieciństwa 💛

Jak oceniasz post?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Jeden komentarz

  1. Kaja Paschalska jeśli chodzi o karierę muzyczna to miała pecha. Otóż jeszcze się na dobre nie rozpędziła, a tu nagle “….mała Chinka, cziku cziku linka….” Po latach się tłumaczyła brakiem doświadczenina w branży muzycznej itd, ale jedno jest pewne: “Mała Chinka” to najbardziej znany utwór z udziałem Kai.
    Co do meritum to przyznaję, że słuchałem jej piosenki jak tylko leciały w radiu czy telewizji(Opole). I mimo iż nie jestem jej fanem, bo nigdy utwór “Przyjaciel od zaraz” mi nie przypadł do gustu to jakoś “nie krwawiły mi uszy” jak w przypadku niektórych piosenek Disco Polo. Też nie uważam, żeby Kaja Paschalska była złą wokalistą, ale do np: Lidii Kopani jej trochę brakuję.
    P.S. O właśnie. Kiedy ukarzę się recenzja płyty: KIND OF BLUE – BEATING THE MORNING RUSH?

Comments are closed.

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial