KASIA KOWALSKA – AYA (2018)

💿KILKA ZDAŃ💿
Po dziesięcioletniej przerwie, w 2018 roku Kasia wydała swój 9 album – “Aya” (nie licząc płyty z coverami ‘Moja Krew”). Wydany w Universalu krążek doszedł do drugiego miejsca sprzedaży i pokrył się złotem, co oznacza, że sprzedany został w ponad 15 tys. egzemplarzach. Promowany był przez 5 singli i 4 teledyski, z czego do utworu “Dla Taty” powstał animowany klip, który polecam :). Płyta zgarnęła dwie nominacje do Fryderyka.

💿MOJE ZDANIE💿
Na początku muszę tutaj wspomnieć o tym, że Kasia trochę oddaliła się od swojego znanego stylu i posunęła się trochę do amerykańskiego folku, słyszymy gitarę, ten styl, dzięki któremu czujemy że się przenosimy, ba! Teledysk do tytułowego utworu został nagrany w Stanach i prezentuje się wspaniale. Też żebyście nie myśleli że Kasia śpiewa country obok Dolly Parton, nie. Moim ulubionym kawałkiem z tego albumu jest bez wątpienia “Miłosne Zbrodnie”, który urzekł mnie przede wszystkim tekstem, tutaj wspomnę że autorem każdego tekstu jest Kasia, jak i współautorem muzyki. Mocną pozycją na albumie jest również “Przebaczenia akt”, głownie na wokal Kasi. Muszę stwierdzić, że jak dla mnie jest to jeden z lepszych albumów Kasi.

💿CO U KASI?💿
Koncertuje, a już 9 grudnia wychodzi płyta live z POL’AND’ROCK 2021, więc jak widać jest cały czas aktywna zawodowo. Trzymam kciuki za nią, jest to Artystka, która na rynku już trochę siedzi i utrzymuje się bez zbędnych afer.

💿OCENA💿
👉 🐥🐥🐥🐥🥚 (4/5)

Jak oceniasz post?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial