LIBER – MAGIA FUTBOLU (2012)

Z okazji trwającego mundialu mam dla was ciekawą płytę od Libera. Tuż przed Euro 2012, które było organizowane w Polsce i na Ukrainie Liber wydał krążek, w którym rządzi piłka nożna. “Magia Futbolu” nazywana mini albumem (choć nie wiem dlaczego, ponad 30 min.) promowana była “Czystym szaleństwem”, które bezwątpienia było w tym okresie wielkim hitem oraz “Pola Karnego Lis”, do obydwóch utworów powstały teledyski.

Co mogę powiedzieć o zawartości? Cóż, nie znam się na piłce, ale czuje emocje towarzyszące kibicowaniu, gdy słucham tej płyty. Przy tekstach pracował Liber a muzyka w dużej mierze należy do Dominika Donia Grabowskiego. W tekstach pomagał rownież Krzysztof Kris Piotrowski. Jak widać – stara ekipa Ascetoholix znów złączyła siły by coś stworzyć. Musze wspomnieć, że pochodzą oni z miejscowości, w której i ja się wychowałem.
Plusem tego albumu jest muzyka, która nie zawodzi. Tak jak wspomniałem, wszystkie teksty krążą wokół boiska i gry w piłkę, ale można zauważyć też, że jest to w pewien sposób przenośnia życia i walki z problemami (“Niezniszczalny”). “Pola karnego lis” to chyba mój ulubiony kawałek z tego albumu, do dziś go w sumie lubię. Mam wrażenie, że piosenka “Idę na mecz” jest jakimś odrzutem z płyty z Sylwią Grzeszczak – “Ona i On”, w sumie w refrenie idealnie by pasowała. “Strzał i gol” musimy koniecznie przesłuchać przed jutrzejszym meczem, może to jakoś sprawi, że cud się stanie? 😂

Płyta nie jest zła, jest ciekawa. Warto jej przesłuchać chociażby z ciekawości. Trzymamy kciuki jutro za Polskę i jak śpiewa Liber w “Biało – czerwoni”:

“To będzie wielki dzień,
Marzenia spełnią się,
I cała Polska wie kto wygra mecz”

👉 🐥🐥🐥🐣🥚 (3,5/5)

Jak oceniasz post?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial