TULIA – PÓŁMROK (2021)

Drugi album zespołu, który reprezentował Polskę na Konkursie Eurowizji 2019 został nagrany w okrojonym składzie, już bez Joanny, która zdecydowała się odejść. Niestety nie udało się przejść półfinału, zajmując 11 miejsce. Byłem wtedy w szoku. Nieczęsto zdarzają się takie zespoły, gdzie wokalistki śpiewają białym śpiewem. Najwidoczniej zabrakło nam szczęścia, bo do wykonania przyczepić się nie można. Półmrok promowano sześcioma singlami, plus utwór “Pali się” z Konkursu. Otrzymał nominacje do Fryderyka.  Niestety, nie powtórzył sukcesu debiutanckiego albumu (platyna) i nie wszedł na listę OLiS. Producentem był Marcin Kindla. Wszystkie utwory z wyjątkiem coveru “Długość dźwięku samotności” napisała Nadia Dalin, a muzykę skomponowała Sonia Krasny.

Gdyby porównywać debiutancki album z tym, to bez wyjątku słychać jaki progres dziewczyny zrobiły. Podoba mi się to, że jest ostrzej. Już od pierwszego utworu słyszymy pazur. “Marcowy” to idealny wybór na singla, Według Wikipedii, to album folkowy, mhm, ciekawe, bo sam nie wiem czego więcej słyszę czy może popu czy folku. “Półmrok” idealnie nadawałby się na zamknięcie albumu, delikatny utwór. W “Burzy” porwała mnie nadzieja i wstawki gitarowe, brzmią super! “Walcz o mnie” i “Samotność” dla mnie są wzruszajace. Wsłuchałem się w tekst i jestem pełen podziwu. Sam śpiew w tych utworach, w sumie na całej płycie jest delikatniejszy niż na debiucie. “Rzeka” i “Narkotyk” są szybszymi utworami, ten drugi nieco mocniejszy. Myślałem, że wokal nie będzie współgrał ale brzmi dobrze. “Czas” znów kupił mnie tekstem i delikatnością. Bez wątpienia muzyka przy tych głosach jest drugoplanowa. “Noc” i “Przepięknie” nie odstają od reszty, brzmią tak samo dobrze, ale “Przepiękne” mnie czymś zauroczyło, wesoły i dodający otuchy utwór. “Długość dźwięku samotności” jak każdy cover w ich wykonaniu wyszedł genialnie, utwór nic nie traci, zyskał jeszcze większą wrażliwość. “Fire of Love” odstaje od reszty ale tylko muzycznie, lubię go bardzo i często wracam do wykonania z konkursu.

Coś czuje, że ich droga z Universalem się skończyła na swiątecznym albumie, ale trzymam kciuki za dziewczyny! Może kiedyś znów Eurowizja, co dziewczyny?

👉🐥🐥🐥🐥🥚 (4/5)

Jak oceniasz post?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial