EWELINA LISOWSKA – NOWE HORYZONTY (2014)

Czy znajdę za zakrętem nowe horyzonty y y y ? 😎. Ewelina, która karierę rozpoczęła dzięki udziałowi w II edycji X Factor, wydała do dziś cztery albumy oraz Epka, która wyszła jako pierwsza – “Ewelina Lisowska” została wydana w maju 2012 roku, czyli w trakcie edycji programu, w którym zajęła czwarte miejsce. Ten minialbum oraz debiutancki promowała piosenka “Nieodporny rozum“. Kto nie zna tej piosenki? Chyba nie ma takiego kogoś 😎🤣. Piosenka oczywiście w Polsce numer 1, tak samo jak jej następca “W stronę słońca“. Można śmiało stwierdzić, że debiutancki album “Aero-Plan” był największym sukcesem Artystki. Płyta zdobyła złoto, a dzięki jej wydaniu Ewelina zdobyła chociażby Super jedynkę czy nagrody Eska Music Awards. Rok później poszła za ciosem i wydała “Nowe Horyzonty“, który dziś opiszę. Mam obie wersje, które wyszły tzn. zwykłą oraz reedycje.  Album ten, jak poprzedni pokrył się złotem. W 2016 roku wydała “Ponad Wszystko“, który jak twierdziła jest jej najbardziej prywatnym i osobistym materiałem… Sami wiecie, że mnie śmieszy te sformułowanie, bo każdy Artysta przy każdym albumie tak twierdzi 😎. Ale coś w tym jest, bo materiał odbiega od tego co tworzyła wcześniej. Nie podobało Mi się natomiast, że album miał dwie CD, z czego ta druga miała typowo radiowe kawałki, które promowały ten album, tzn: “Zatrzymaj się” czy “Prota Sprawa“. Moim zdaniem mega słaby zabieg wytwórni w stronę Artystki, bo nie dali jej możliwości promowania tego albumu w poprawny sposób czy w stronę fanów, którzy kupili album bo spodobały im się single, a dostali całkiem inny materiał. Po niespełna dwóch latach wydała album “Cztery“, który chyba był bardziej promowany przez wytwórnie, niż przez Ewelinę. Z dwóch ostatnich albumów nie ma żadnego większego hitu, a pójdę krok dalej i domyślam się, że “Cztery” był wydany byle by rozwiązać umowę miedzy Eweliną a Uniwersalem. Mi się tam wszystkie albumy Eweliny podobają 🤷‍♂️. Z innych sukcesów można na pewno zaliczyć wygraną w “Tańcu z Gwiazdami” czy trzecie miejsce w “Twoja twarz brzmi znajomo”. Nie mógłbym oczywiście pominąć reklamy Media Expert, dzięki której więcej straciła fanów niż zyskała, ale to nie jej wina, że tak namiętnie puszczano reklamę 😁. Dziś opiszę drugi album “Nowe Horyzonty“, który jest moim najlepszym, jeżeli chodzi o Ewelinę. Mega często do niego wracam, znam cały na pamięć. Więc to będzie przyjemność!

Album rozpoczyna się od Intra, mówiłem już jak je uwielbiam? Są znakomitym zaproszeniem do przesłuchania krążka. Byłem na koncercie Eweliny i te intro zajebiście zaczyna koncert. Niby to tylko dźwięki, ale na mnie działają jakoś tak hipnotyzująco, że mógłbym słuchać go w kółko. Sam koncert Eweliny jest mocniejszy niż materiał, a perkusja jest och! ach! GENIALNA. Przechodzimy sobie z mocnym tupetem wchodzi “Nowe Horyzonty” , czyli trzeci singiel, którego teledysk obejrzano już ponad 4 miliony. Sam teledysk przypomina mi reklamę w której brała udział. Piosenka oczyśćcie jedna z moich ulubionych. Troszkę mi smutno, że jej radio nie polubiło, ale był na 1 miejscu w nowościach w Polsce. Kontynuacją teledysku miał być teledysk do “Niebo/Piekło“, który miał być również singlem, ale tak się nie stało, chociaż po części … ale o tym później.

Tak to jest,
Chwilami czujesz, że wszystko jest już dobrze,
Masz miłość i pieniądze.
Tak to jest, że szczęście leje się
Z nieba na was dwoje,

Autorem teksu jest Ewelina, a muzyka Ewelina oraz Filip Pacholczyk, który pracował z Mrozu, Honoratą Skarbek czy z Wiśniewskim. Drugim kawałkiem jest “Znasz mnie” z tekstem od Eweliny. Teraz mam problem, bo nie wiem jaki kawałek bardziej lubię, czy ten czy poprzedni. Wiele osób zarzuca Ewelinie, to że śpiewa płasko i popowo, mimo że kreowała się na rockową wokalistkę. Wiadomo, że wytwórnia też ma władzę nad materiałem i pewnie musiał być łagodniejszy by trafić do radia, ale uwierzcie że na koncertach dziewczyna robi ogień i ma mocny wokal, który w połączeniu z gitarami elektrycznymi czy z perkusją tworzy niesamowity wow! Ta piosenka jest na pewno ostrzejsza niż poprzednia i na pewno niż następna, bo “Obcy Ląd“, o którym teraz będzie mowa jest łagodną, typową piosenką do radia. Był to drugi singiel i wyszedł krótko przed premierą krążka.  Prawie 9 milionów wyświetleń. Piosenka autorstwa Eweliny, więc wielka brawa za czynny udział w tworzeniu swojego materiału od a do z. Bardzo to cenie 😍. Tutaj również nie mogę powiedzieć, że kawałek lubię i aż chcę się śpiewać i tańczyć i tulić😁. Ta płyta przypomina mi fajne podróże, gdzie towarzyszyła całą drogę. “Kilka sekund” to kolejny kawałek, gdzie wokal Eweliny skradł moje serce. Mocny refren i ostrzejsze granie. Tutaj oczywiście Ewelina również jest autorem tekstu i muzyki.

Kilka błędów, wiele smutnych zdarzeń
Wszystko wokół staje się abstrakcją
A ja nie chcę dłużej był atrakcją
Tysiące zalet, tyle samo wad
Nie wiem dlaczego chcę rozkochać w sobie świat
Naprawdę chyba nie będę umiał napisać żadnego złego słowa na temat piosenek z tego albumu. Pamiętam, że ta piosenka bardzo podobała mi się w wersji na żywo, było naprawdę hot! Na Ewelinie byłem na koncercie plenerowym oraz w galerii i obydwa mimo że różne były genialne. “Zaklinam Czas” to kawałek który towarzyszył nam w drodze nad jezioro i to nie raz. Chyba przez to, że zaczyna się od “Zabierz mnie nad wodę“, co mojemu znajomemu (Filip pozdrawiam 🙋‍♂️) bardzo się podobało. Kawałek jak poprzedni też należy do tych ostrzejszych. Klasycznie pracowali nad nim Lisowska oraz Pacholczyk. O, o, o, o przed nami “We mgle” czyli pierwszy singiel z albumu. Ponad 11 milionów na YouTube, duży hit Eweliny. Tutaj przy tekście pomagał Ewelinie Marek Dudkiewicz, który pracował z Budką Suflera. Piosenka jak poprzednie jest bardzo dobra, co tu dużo mówić. Również jest ostro i mocno, więc nie bardzo wiem dlaczego są zarzuty, że Ewelina sprzedała się dla radia, mhmh…. Utwór “Niebo / Piekło” miał być singlem promujący ten album i miała powstać kontynuacja teledysku, tego z “Nowych Horyzontów“. Ostatecznie w wersji zremiksowanej znajdował się na krążku “Ponad Wszystko” i po trzech latach wydano do niego teledysk… Tak jak pisałem “Ponad Wszystko” miał dwa krążki i ta piosenka była na tym drugim, gdzie były wszystkie utwory przygotowane do radia… Bez sensu. Wydali jeszcze raz utwór, niby w remiksie i promował nie ten album 😔🤣. Prawie jak u Britney z piosenką “Radar“, no marketing 🤣. Trochę nie rozumiem pomijania kawałków z “Ponad Wszystko“, przecież nie wszystko musi być grane, ale Ewelina kiedyś powiedziała w wywiadzie, że łatwiej nagrać płytę alternatywną niż taką która się sprzeda i pójdzie do radia, zgadzam się totalnie. Tekst należy do Eweliny a muzyka do Filipa Pacholczyka. “Szkło” to jedyna ballada na tym albumie, z którą nie do końca mi po drodze, ale nie przeszkadza. Tutaj jak i w kolejnym utworze tekstem zajęła się Ewelina, w sumie cały album jest jej. Piosenka brzmi niebo lepiej na żywo. Teraz czas na “Kameleona”. Na początku nie lubiłem tego utworu, ale potem pokochałem. Pamiętam że tylko ja ją kochałem, bo nikt inny nie chciał ze mną w aucie jej słuchać. Jest to najmocniejsza kompozycja z albumu, jak i z całego dorobku Eweliny.
Napisałeś coś, co miało zniszczyć
Mój cały świat i utopić w nienawiści.
Chyba myślisz, że to mnie porusza?
Ja ramionami z politowaniem wzruszam.
Nie przekraczaj progu prywatności
Bo ja ze złości (Nie będę taka grzeczna już)
Podejrzewam, że utwór dedykowany jest dla dziennikarzy i innych ludzi, którzy obserwują karierę Eweliny. Muszę wam powiedzieć, że ten kawałek na żywo to dopiero jest hardkor. Nie wiem co bardziej mnie w tej piosence podnieca, czy muzyka czy tekst, ale naprawdę jest genialnie!  Wersje standardową albumu zamyka piosenka “Wszystko od nowa“, która jak dla mnie jest idealnym zakończeniem. Super brzmi tu wokal Eweliny, który jest nieco cieńszy i taki nieśmiały.
Nauczyłam się, że lepiej naprawić
To co było złe, niż ciebie znów stracić
Kiedy wstanie dzień, będziemy mądrzejsi
Odnajdziemy sens tam, gdzie go brak
Niechciałem już umieszczać kolejnego cytatu, ale ten jakoś musi być w tym wpisie.
Co tu dużo napisać, chyba sami widzicie, że jestem zakochany do dziś w tym materiale i dla mnie nadal brzmi świeżo. Płyta jest z czasów, gdzie Ewelina miała swoje największe pięć minut. Nie będę się już rozpisywać, bo chyba dosyć napisałem 🤣. Chciałbym by Ewelina kontynuowała takie mocniejsze brzmienie, bo album “Cztery” jest taki no ciężko stwierdzić, mimo że równie mocno uwielbiam. Ostatnio dograła się do utworu “Kwarantanna” rapera Kaena. oraz wydała luźny singiel “Nie mogę zapomnieć“, który jakoś tak przeszedł bez echa… i jest on niestety pozbawiony mocniejszego brzmienia, trudno. Czekam z niecierpliwością na nowy materiał i na pewno zagości u mnie w kolekcji.
🐥🐥🐥🐥🐥na pięć kaczuszek (moja skala oceniania)
Jak oceniasz post?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial